Skip links

Stomatologia rodzinna

Medmond Protetyka

Protetyka

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii, który polega na odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych, do których doszło poprzez utratę zębów naturalnym lub też poprzez ich intensywne uszkodzenie. Uzupełnienia protetyczne są stałe, czyli takie, których nie da się wyjąć z ust, np. mosty porcelanowe i korony oraz te, które pacjent może samodzielnie wyjąć z ust – zalicza się do nich np. protezy akrylowe i szkieletowe.

Przyczynami utraty zębów najczęściej są: choroba próchnicowa, urazy mechaniczne, a także fizjologiczne lub patologiczne ścieranie się zębów. Nasz zespół oferuje bardzo estetyczne, wygodne i bezpieczne rozwiązania, dzięki którym można odzyskać blask i piękno uśmiechu.

Chirurgia stomatologiczna Medmond

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów oraz jamy ustnej i przyległymi okolicami. Jest ona jedna ze specjalności stomatologii.

Chirurgia stomatologiczna to poważne zabiegi, które w naszej klinice wykonuje doświadczony i wykwalifikowany zespół lekarzy.

Implanty Medmond

Implanty

Implantologia jest nowoczesną i skuteczna metoda odbudowy braków w uzębieniu, która pozwala pacjentom zyskać zarówno niezwykły komfort jak i najwyższą estetykę.

W naszej klinice chirurg stomatolog zapewni Państwu wybór spośród najlepszych możliwości uzupełnienia zębów.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Leczenie dzieci to pewnego rodzaju misja. Ma ona na celu nie tylko leczenie zębów małych Pacjentów, ale głównie uświadomienie im, dlaczego należy dbać o zdrowie jamy ustnej już od najmłodszych lat. Stosujemy filozofię bezstresowego leczenia. Oznacza to, że stawiamy przede wszystkim na komfort Pacjenta. Nie zmuszamy ich do podjęcia leczenia, tylko systematycznie zdobywamy ich zaufanie tak, aby sami wyrazili na nie zgodę. Z doświadczenia wiemy, że dzięki temu skojarzenia związane z wizytą u dentysty są zdecydowanie lepsze.

Oprócz leczenia ważną rolę pełni edukacja dziecka i rodziców. Jeśli mały Pacjent zrozumie istotę konieczności dbania o zęby, znacznie chętniej rozpocznie leczenie

Stomatologia estetyczna Medmond

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna zajmuje się polepszaniem wyglądu zębów oraz twarzy. Zabiegi wchodzące w zakres stomatologii estetycznej mają na celu poprawę efektu wizualnego.

Warto wiedzieć, iż zabiegi z działu medycyny estetycznej powinny być wykonywane, jeśli pozwala na to stan zdrowia zębów.

Endodoncja Medmond

Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja mikroskopowa, jest nowoczesnym zabiegiem stomatologicznym. Specjalistyczny sprzęt umożliwia powiększenie leczonego zęba i dokładne oczyszczenie systemu kanałowego, decyduje to o powodzeniu terapii.

Oprócz lepszej widoczności zapewnia krótszy czas leczenia, szczelność wypełnienia kanałów, precyzyjność i dokładność oraz brak reinfekcji.

Tomografia Medmond

Tomografia

Tomografia zębów jest bezpieczna metoda diagnostyczna. Umożliwia ona dokładną ocenę stanu uzębienia. Tomografia komputerowa zęba jest badaniem diagnostycznym, które pozwala w szczegółowy sposób zobrazować badaną okolicę.

Stomatologia korzysta z niego w wielu przypadkach, zazwyczaj podczas ustalenia dokładnego planu leczenia kanałowego czy implantologicznego.

RTG Medmond

Diagnostyka RTG 2D/3D

W naszej klinice posiadamy zaawansowany i najbardziej wszechstronny system obrazowania radiologicznego dostępny obecnie na rynku. Dzięki badaniom RTG można precyzyjnie uwidocznić całe łuki zębowe wraz z zatokami szczękowymi i stawami skroniowo-żuchwowymi lub też pojedyncze zęby.

Zastosowana technika jest w stanie wychwycić nawet drobne zmiany i stanowi uzupełnienie wielu działań leczniczych w zakresie stomatologii. Zdjęcia rentgenowskie wykonuje się na potrzeby leczenia endodontycznego, zachowawczego przy uzupełnianiu ubytków, ortodontycznego, protetycznego, zabiegach chirurgicznych oraz przy wszczepianiu implantów, a także innych zabiegach, które wymagają dokładnego obrazowania łuków zębowych i okolicznych struktur.